Проведення локального аналізу.
У червні –липні поточного року фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), громадська організація «Наше поділля» (Вінниця) та громадська організація «Точка доступу» (Каматорськ) за підтримки Національного фонду в підтримку демократії відібрала учасників з Високівської ОТГ до участі у навчальній програмі «Успішні локальні громади». Програма передбачає участь у циклі тренінгів, виконання командних завдань і можливість отримання фінансування на реалізацію свого проекту в рамках конкурсу міні грантів.
Під час навчального етапу проекту команда визначила тему для дослідження -місцевий парк -пам'ятка Високівський . Так як парк знаходиться в центрі села, поблизу гімназії та амбулаторії загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром він є чудовим місцем відпочинку та спілкування різних вікових категорій населення, але не являє собою комфортну зону так як на даний час в парку немає жодної лавки та сміттєвих баків, а також в зв’язку з природними явищами чимало дерев було знищено і парк потребує нових насаджень.
З метою дослідження обраної теми команда провела локальний аналіз, метою якого було:
- виявити ступінь активності
-готовність влади вислухати думку мешканців та співпрацювати щодо вирішення виявлених проблем
В процесі проведення локального аналізу проводилося дослідження громадської думки. Шляхом опитування через анкетування –методом Висячі питання».У опитуванні взяли участь 70 мешканців громади . Із них 25% - люди похилого віку, 30% -молодь, (учні ,студенти) ,45%-люди працездатного віку . Із них 44 жінки та 26 чоловіків.
Проведений локальний аналіз виявив першочергові завдання , які можна було б заповнити з користю для громади. Останнім завданням команди було підведення підсумків, домовленість з представниками органів місцевого самоврядування і подання сільському голові узагальнених пропозицій мешканців с.Високого, що і було зроблено.
Пропозиції, надані до сільської ради:
- встановлення лавок в парку в кількості 6 штук
-втановлення сміттєвих баків- 6 штук
- посадити щонайменше 20 різновидів дерев .
Надалі триває робота по написанню грантової заявки…