Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Стратегічне планування у просторі, або вся інфраструктура на карті

Дата: 25.07.2019 18:29
Кількість переглядів: 904

 

Фото без опису

18.07.2019

Житомирський ЦРМС

Фахівці п’яти громад Житомирщини, які у цьому році розпочали розробку стратегій розвитку громади до 2027 року, разом із фахівцями Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» працювали над просторовим плануванням освітньої, медичної, транспортної, туристичної інфраструктури та інвестиційного потенціалу громад.

Тренінг «Просторове vs стратегічне планування розвитку громади. Поглиблене планування» покликаний допомогти громадам поєднати елементи просторового та стратегічного планування. Таким чином в просторі зобразити всі аспекти розвитку економіки та соціальної інфраструктури громади.

«Все що сплановано, має бути визначено в просторі, тим паче, якщо мова йде про плани та перспективні проєкти. Сьогодні ці п’ять громад проходять етап стратегічного планування і цей тренінг допоможе їм все зобразити на картах та схемах. Це вже друга наша зустріч у минулому місяці ми опрацювали теоретичні аспекти, а сьогодні розглядаємо домашню роботу команд та поглиблюємо знання», - наголошує Олександр Гнітецький, експерт Програми «U-LEAD з Європою».

Фото без опису

Навчання передбачало розгляд методології просторового планування та роботу команд ОТГ над створенням відповідних карт-схем громад різних сфер.

Олександр Зарицький, експерт Програми «U-LEAD з Європою» окреслив перспективи планування медичної інфраструктури, а також наголосив на проблемах та нюансах оптимізації закладів охорони здоров'я. Сергій Романович, радник з децентралізації, розповів про оптимізацію освітньої інфраструктури та її перспективи розвитку.

«Ми сформували теперішню карту освітньої інфраструктури, а також зобразили ту систему, яку хочемо сформувати після оптимізації. Школи. Дитячі садки, позашкільна освіта, дитячі будинки сімейного типу, рух шкільних автобусів та співпраця із громадами сусідами – все це тепер визначено у просторі», - розповіла Наталія Опанащук, начальник управління освіти Пулинської селищної ради.

Фото без опису

Також, фахівці громад поспілкувались із Сергієм Дехтяренком, власником туристичної агенції «Патріот», який розповів про особливості розвитку туристичного бізнесу та інфраструктури, а також про те на що варто звертати увагу під час розробки стратегій у сфері туризму.

Пулинська, Семенівська, Червоненська, Високівська та Народицька громади вже провели по два засідання Робочої групи з розробки стратегії розвитку громади до 2027 року. І сьогодні вже відбувається пошук пріоритетних напрямків розвитку та стратегічних цілей. Тому поєднання просторового планування з розробкою стратегі саме на цьому етапі, дозволяє побачити переваги та сформувати рішення для їх розвитку.

Нагадаємо, що супровід розробки стратегій надає Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора