Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Проєкти та їх комунікація. Фахівці громад Житомирщини здобувають нові знання

Дата: 17.10.2019 17:33
Кількість переглядів: 766

 

 

Фото без опису

Проєктні менеджери громад сьогодні у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» розпочали навчання на дводенному тренінгу «Розробка та впровадження проєктів розвитку».

Понад 20 фахівців ОТГ за два дні отримають нові знання з методики написання проєктів, комунікації та захисту проєктів, а також обговорять можливості, які сьогодні є для фінансування ідей.

«Ми зібрали досвід та гарні приклади проєктного менеджменту, крім того ми плануємо декілька дискусійних сесій для роботи в групах. Це все потрібно щоб детально розібратись у складнощах написання проєктів та їх  комунікації», - наголошує Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру.

Фото без опису

Програма тренінгу передбачає низку практичних та теоретичних сесій в яких учасники мають ознайомитись із плануванням, проєктним циклом та типами проєктів. Також, детально фахівці громад вивчатимуть дерево проблем та логіко-структурну матрицю проєкту.

Після кожної лекції в групах учасники напрацьовували рішення в заданих ситуаціях.

«Добре, що ми одразу в групах намагаємось відтворити рішення про які говоримо в теорії. Це допомагає нам напрацювати досвід та ідеї для роботи. Написання проєкту – це творча справа, тому шаблони та кліше тут не підходять», - наголошує Лариса Савенко, начальник оргвідділу Гришківецької ОТГ.

Фото без опису

Написати проєкт складно, але це ще не вся робота. Необхідно переконати грантодавця, що саме цей проєкт є найкращим та його варто профінансувати. Саме це завдання покладається на комунікацію проєкту, і учасники тренінгу разом із Дмитром Клименком, радником із комунікації Житомирського Центру, працювали над пошуком найбільш оптимальними варіантами презентації своїх проєктів.

Під час сесії «Візуалізація проєктів: PowerPoint, відео, текст. Як переконати аудиторію у своїй правоті? Комунікація проєкту з різними типами людей» учасники ознайомились із ключовими вимогами до презентації, відеопрезентації та усного виступу.

«Успішна презентація проєкту – це запорука отримання фінансування, тому тут потрібно чітко та комплексно відпрацювати. Досвід всі мають, але помилки говорять про необхідність навчання та обговорення нових та креативних форм презентацій», - вважає Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.

Фото без опису

Завтра учасники тренінгу працюватимуть над формуванням показників виконання проєкту, графіку впровадження та бюджету проєкту. Такі навчання Житомирський Центр проводить регулярно, адже фахівців у громадах, які вміють писати проєкти обмаль.

«Цікаво не лише отримати нові знання, а й обмінятись своїм досвідом. Серед фахівців громад є досвідченні фахівці, які вже впровадили десятки проєктів. Тому навчання, досвід та самоосвіта нам допоможе досягти результату», - говорить Олександр Медведчук, економіст Пулинської ОТГ.

Програма «U-LEAD з Європою» надає комплексну підтримку громадам України у розвитку спроможності ОТГ, зокрема через проведення таких навчань.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора