Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки

Дата: 27.04.2020 11:53

У зв'язку із масовим спалюванням сухої рослинності та численними загораннями на відкритих територіях загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах. Щоденно працівники підрозділів ДСНС отримують повідомлення про пожежі та намагаються максимально оперативно їх ліквідувати.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте суху рослинність та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку,  не розкладайте багаття у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у цих місцях, стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

Перебуваючи на відпочинку за містом, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Обирайте безпечні способи господарювання на присадибних ділянках, пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками перекидання вогню на розташовані поруч будівлі, лінії електропередач, торфополя та лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я та довкілля

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, караються накладенням штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3600 - 6120 грн) і на посадових осіб - від 900 до 1260 таких мінімумів (15 300 – 21 420 грн).
          Ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 - 12 240 грн) і на посадових осіб - від 1260 до 1800 таких мінімумів (21 420 - 30 600 грн).
          Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530 - 4590 грн) і на посадових осіб - від 270 до 900 таких мінімумів (4 590 - 15 300 грн).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 мінімумів доходів громадян (4590 - 15 300 грн) і на посадових осіб - від 630 до 1080 таких мінімумів (10 710 – 18 360 грн).
           За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень.