Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

Дата: 22.06.2020 17:53
Кількість переглядів: 531

Фото без опису

Сьогодні в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України - Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Неменше жорстокими були злочини і комуністичного режиму: розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу, депортація кримських татар, примусове виселення автохтонних українців з їх етнічних земель.

Давайте разом вшануємо пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні, згадаємо наших дідів і прадідів, кого судилось побачити нам живими, і тих, кого забрала війна.
Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора