Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Дата: 03.12.2020 14:56
Кількість переглядів: 725

Фото без опису

     Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

     Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

     Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

   Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

     На соціальному обслуговуванні  у відділенні соціальної допомоги вдома (надання соціальних послуг)  Високівської сільської  ради перебувають 5 осіб із інвалідністю. Соціальні робітники надають їм допомогу у оформленні документів, придбанні та доставці продуктів харчування і медикаментів, допомогу у веденні домашнього господарства, сплаті комунальних послуг та інше. Триває робота щодо створення вільного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціального та громадського призначення в населених пунктах нашої громади.

      Тому давайте потурбуємось, щоб життя людей з обмеженими фізичними можливостями було повноцінним, цікавим та насиченим. Ми всі РІВНІ!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора