15 лютого -День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 18:21

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам’ятну дату встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.

Цього дня 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через пекло тодішніх подій пройшли близько 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, а 3360 – не повернулися додому.

Також за часів СРСР, українські військовослужбовці брали участь в збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі та інших «гарячих» точках світу.

Після здобуття Україною незалежності, наші військові стали учасниками миротворчих місій під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій.

Цього дня зазвичай проводять урочисті заходи - покладають квіти до пам’ятних знаків, організовують мітинги-реквієми.

У храмах і монастирях звершуються панахиди за загиблими та померлими учасниками бойових дій на території інших держав.

Висловлюємо співчуття родинам та рідним загиблих, які не повернулися додому, та вдячність за подвиги військовим, які мужньо вистояли у тих пекельних війнах.