A A A K K K
для людей із порушенням зору
Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

День вшанування учасників ліквідаціїнаслідків аварії на ЧАЕС

Дата: 14.12.2021 11:19
Кількість переглядів: 1118

Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня ми  вклоняємося перед мужністю та надзвичайно сміливим подвигом ліквідаторів. 
Попри відсутність обладнання, досвіду вони робили все, що від них залежало і віддали своє здоров’я та життя заради порятунку мільйонів інших людей.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій! Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора