Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Роз’яснення щодо можливості призначення пенсій в автоматичному режимі

Дата: 23.12.2021 11:34
Кількість переглядів: 749

Фото без опису

Повідомляємо, що Пенсійним фондом України постійно розширюється перелік інтернет-послуг, що робить систему призначення пенсії більш відкритою, а спілкування з Фондом зручнішим.

Через сервіси веб-порталу Пенсійного фонду України користувачі мають змогу контролювати надходження відомостей стосовно себе як застрахованих осіб, спілкуватися дистанційно із спеціалістами Пенсійного фонду, отримувати документи в електронному вигляді, подати електронне звернення-анкету для внесення змін до персональних даних у реєстрі застрахованих осіб, заяву на призначення/перерахунок пенсії, додаткові документи для допризначення пенсії, надати скан-копію трудової книжки. Такі сервіси доступні на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Відповідно до Указу Президента України №837/2019 від 08.11.2019 Пенсійний фонд України запровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсій.

Автоматичне призначення пенсії – сервіс Пенсійного фонду України, який дозволяє призначити пенсію автоматично при досягненні пенсійного віку з урахуванням всіх наявних у Пенсійному фонді України даних, завчасно поданих громадянами. Сервісом з автоматичного призначення пенсій може скористатися кожен, хто ще не отримує пенсійні виплати, але хотів би, щоб у майбутньому вони нараховувалися автоматично. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду України, оскільки сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію заздалегідь без будь-яких часових обмежень. Фахівці Пенсійного фонду України завчасно проведуть перевірку наявних даних і за потреби повідомлять про необхідність доопрацювання документів.

Підставою для автоматичного призначення пенсії є подання особою через веб-портал анкети-заяви та згоди на застосування такого механізму, засвідченого персональним кваліфікованим електронним підписом.

Пенсія буде призначена автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду України не буде потреби.

Автоматичне призначення пенсії – дуже актуальний та зручний на сьогодні сервіс Пенсійного фонду України, оскільки дозволяє призначити пенсію без відвідування сервісного центру та відповідно уникнути очікування у чергах чи незручних годин прийому та небажаних контактів під час карантину.

При виникненні питань щодо використання дистанційних сервісів, спеціалісти сервісних  центрів допоможуть зареєструватися на веб-порталі електронних послуг, нададуть детальні роз’яснення як у телефонному режимі так і безпосередньо при зверненні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора