Як отримати статус та допомогу для внутрішньо переміщених осіб у «Дії» — інструкція від Мінцифри

Дата: 21.04.2022 13:20

Українці, що були вимушені евакуюватися з регіонів, де ведуться бойові дії до безпечніших місць України, можуть отримати статус ВПО онлайн та подати заявку на щомісячну виплату.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Аби отримати статус та допомогу для ВПО в «Дії» необхідно:

— оновити застосунок та в розділі Послуги вибрати Отримати статус ВПО;

— вказати своє поточне місцеперебування та підтвердити геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою);

— у разі наявності дітей, — отримати статус переселенця і для них;

— для отримання фінансової допомоги — виберіть картку єПідтримка;

— вказати, яка допомога необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залишити контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту;

— довідка ВПО з’явиться з вашими цифровими документами в «Дії», очікуйте виплати на картку єПідтримка.

Вся інформація про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи зібрана на сайті за посиланням.

Зауважується, що наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше.