В Українї є ризик поширення захворювання на гепатит А- («хворобу Боткіна») .

Дата: 07.11.2023 15:54

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна) — це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі, переважним ураженням печінки й травного каналу. Загалом гепатит А поширюється через воду, в якій збудник хвороби може зберігатися тривалий час, зумовлює швидке розповсюдження недуги. Крім того, факторами передачі інфекції можуть слугувати продукти харчування, предмети побуту. Тому недарма вірусний гепатит А вважається «хворобою брудних рук». У людини, що перехворіла, зберігається нетривалий імунітет, тобто, цією недугою можна хворіти неодноразово.                                                                                                                     Відтак профілактичні заходи не складні.

Головним в профілактиці гепатиту А  - є підвищення рівня особистої гігієни, а саме:

• Вживання доброякісної  питної води,  наявність якісної води для     господарських потреб.
  • Миття рук перед вживанням їжі, після відвідування вбиральні та     місць  загального користування.
  • Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип‘ячену воду(воду кип”ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).
  • Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
  • Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми - обдати окропом.

Не варто займатись самолікуванням, а при прояві перших ознак захворювання слід терміново звернутись за медичною допомогою!