Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Захисти себе від насильства

Дата: 21.12.2023 16:29
Кількість переглядів: 113

 

Насильство та жорстоке поводження є значними проблемами, які призводять до глибоких фізичних та емоційних страждань, а інколи й до смерті. Ці явища можуть мати різні форми, включаючи фізичне, емоційне, психологічне та сексуальне насильство.

Фізичне насильство охоплює дії, які завдають тілесних ушкоджень: удари, стусани, побиття, викручування рук, а також дії, що можуть призвести до серйозних травм або смерті.

Емоційне чи психологічне насильство включає словесні образи, погрози, залякування, переслідування та інші форми тиску на психіку людини.

Сексуальне насильство означає будь-які зазіхання на статеву недоторканість особи, включаючи небажані сексуальні дотики, домагання, зґвалтування, примус до проституції та інші сексуальні дії без згоди.

Ці форми насильства можуть відбуватися у різних середовищах: вдома, у школі, на вулиці та можуть бути здійснені як членами сім’ї, так і незнайомими особами. Важливо визнати, що насильству та жорстокому поводженню можна запобігти, і при їх виявленні необхідно ефективно та негайно реагувати.

Нагадаємо, якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте у поліцію за номером 102 або до чергового відділу поліцейської діяльності №1 Житомирського РУП  тел.0509492745

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр») — цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги.

Навіть найменші дії допомагають.

         Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора