Заходи профілактики грипу — прості правила допоможуть не захворіти

Дата: 04.01.2024 09:37

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих  респіраторних вірусних інфекцій.

Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, тобто в гарячковому стані. Передча інфекції відбувається повітряно - крапельним шляхом.                                                                Сезонні епідемії зазвичай припадають на осінньо-зимовий період.

Симптоми грипу з’являються раптово, найчастіше це:підвищення температури тіла до 38°С і вище; головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, сльозотеча, кашель; нежить.   Хворий відчуває ускладнення дихання через ніс, стиснення за грудиною, сухий болючий кашель.                                                                                                                          Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель.

Захворіли – лишайтеся вдома. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

Мийте руки.Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.

Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.                                                             Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, вживайте вітамінні напої, відвари з шипшини, калини, сухофруктів, морси, чай з лимоном та імбиром та харчуйтеся поживно.

При проявах гострої респіраторної вірусної інфекції обов’язково звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням! Саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров’я і віку.

Пам'ятайте про ці прості правила самі та навчайте дітей!

Житомирське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Житомирській області