Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Ти як? Розкажи сімейному лікарю

Дата: 11.01.2024 10:24
Кількість переглядів: 82

 

Проблеми з ментальним здоров’ям може переживати кожен. Від депресії, постійного стресу, безсоння, емоційного дисбалансу, на жаль, ніхто не застрахований. Особливо зараз, в умовах тривалої виснажливої повномасштабної війни.

Останнє дослідження Gradus Research, проведене в жовтні 2023 року, показало, що серед основних скарг на ментальне здоров’я – тривожність / напруга (50%), порушення сну (47%). Ці симптоми вже є вагомою причиною звернутись до сімейного лікаря за підтримкою у питаннях ментального здоров’я.

Сімейний лікар, з яким укладено декларацію, є найпершим порадником пацієнтів у всіх скаргах на здоров’я. У тому числі й у питаннях ментального здоровʼя, адже воно є невіддільним від фізичного. Станом на початок 2024 року майже 70 тисяч медичних працівників пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP* і можуть допомагати в охороні ментального здоровʼя.

Ви можете обговорити із сімейним лікарем такі стани: порушення сну, тривалу відсутність апетиту, тривогу, нав'язливі думки про те, що може статися щось погане.

❝ Звертатися по допомогу – не слабкість, не забаганка й не соромно, а відповідально. Психічне та фізичне здоровʼя – однаково важливі компоненти загального здоровʼя людини, й про них потрібно турбуватися. Завдяки роботі, яку ми робимо разом з колегами у межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя за ініціативи першою леді Олена Зеленська, сьогодні можна просто звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра своєї дитини та отримати необхідну базову допомогу, пораду або консультацію. Якщо ви відчуваєте відчай, тривогу, роздратованість, тривалу втому, порушення сну, але водночас вас лякають слова “психолог”, “психіатр”, “психотерапевт” – ви можете (і я дуже раджу це зробити) звернутися до сімейного лікаря ❞, – зазначає міністр охорони здоров'я Viktor Liashko.

Варто зазначити, що така послуга з охорони психічного здоровʼя є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій. Наразі пацієнти можуть отримати її вже у понад 850 закладах первинної меддопомоги.

🔗 Переглянути їх перелік та знайти найближчий до вас можна на інтерактивній мапі (https://bit.ly/3RU2UWT). Аналогічні дані допоможуть знайти оператори «гарячої лінії» НСЗУ – для цього потрібно подзвонити за номером 16-77.

ℹ️ Комунікаційна кампанія Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоровʼя реалізується за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт».

                Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора