Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Ти як: Кількість пацієнтів з ПТСР в Україні зростає

Дата: 22.03.2024 11:04
Кількість переглядів: 69

 

Протягом останніх двох років фіксується значне збільшення пацієнтів зі встановленим діагнозом посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

Фото без опису

За різними оцінками, ПТСР може розвиватися у 12–20% людей, які пережили травматичну подію або були її свідками.

За даними НСЗУ Національна служба здоров'я України, показники у розрізі цифр за останні роки виглядають так:

☛ 2021 рік — 3 167 пацієнтів,

☛ 2022 рік — 7 051 пацієнт,

☛ 2023 рік — 12 494 пацієнти,

☛ 2024 рік — 3 292 пацієнти (станом на 06.03.2024).

На ПТСР страждають незалежно від статі і віку. Симптоми розладу можуть виникати в короткий або тривалий період після травматичної події ― як правило, протягом перших трьох місяців.

❝Для сформованого ПТСР характерне постійне переживання травми, тригери-нагадування, флешбеки, інтрузії ― спогади з минулого, які втручаються в теперішнє і заважають жити. Це постійне повернення до травми, людину відкидає в ті події, ― пояснює Kseniia Vosnitsyna. ― Є і повернення до минулого, і говорити про нього важко. Уникнення (згадувань про травмівну подію ― Ред.) ― це найбільш характерний та небезпечний симптом❞.

При цьому варто розуміти, що ПТСР є здебільшого виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів/ок.

У разі появи перших симптомів необхідно якомога швидше звернутися по допомогу. Наприклад, до свого сімейного лікаря або до сімейного лікаря в тому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Послуга є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій.

 Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? — ініціативи першої леді Олена Зеленська.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора