Рада безбар’єрності Житомирської РВА обговорила актуальні питання функціонування доступного середовища

Дата: 28.05.2024 15:41

28 травня в Житомирі за дорученням начальника Житомирської районної військової адміністрації Юрія Тарасюка його заступник Павло Куц провів чергове засідання Ради безбар'єрності.

Члени Ради обговорили актуальні питання створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

У засіданні взяли участь:

• Начальник управління соціальної політики Житомирської РВА Таїса Кондратюк;
  • Начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Житомирської РВА Ярослава Журавель;
  • Заступник керівника Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Тетяна Денисенко;
  • Головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Житомирській міській територіальній громаді Житомирського районного управління ГУ ДСНС України Житомирській області Тетяна Дяченко;
  • директор КНП "Романівська лікарня" Романівської селищної ради Ірина Серт.
  • Члени ради.
  • Фото без опису
  • Під час засідання розглянули такі питання:

• Створення та розвиток безбар’єрного простору в закладах охорони здоров’я Житомирського району.
  • Механізм забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації відповідно до потреби та створення умов щодо ефективного їх призначення.
  • Врахування вимог Розділу 10 «Пожежна безпека» ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
  • Фото без опису
  • За результатами обговорення Рада безбар’єрності рекомендувала міським, селищним та сільським головам:

• Забезпечити фізичну доступність осіб з інвалідністю до будівель, у тому числі до об’єктів, де надається медична допомога в громадах Житомирського району.
  • Посилити роботу щодо запровадження комплексної соціальної допомоги осіб з інвалідністю, в тому числі: учасників бойових дій, постраждалих внаслідок війни, цивільних громадян щодо порядку проведення протезування за державною програмою КПКВК 2507 ГЮ «Соціальний захист осіб з інвалідністю» в медичних закладах, реабілітаційних установах.
  • Продовжити моніторинг щодо облаштування приміщень центрів надання адміністративних послуг, утворених органами місцевого самоврядування у територіальних громадах Житомирського району, з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до вимог Розділу 10 «Пожежна безпека» ДБН В.2.2-40:2018.
  • Фото без опису
  • Заступник голови Житомирської районної державної адміністрації Павло Куц підкреслив: «Створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення є одним з пріоритетних напрямків роботи Житомирської районної державної адміністрації. Ми будемо й надалі докладати зусиль для того, щоб всі жителі району мали рівні можливості для розвитку та самореалізації».
  • Фото без опису
  • Засідання Ради безбар’єрності стало ще одним кроком на шляху до створення інклюзивного суспільства на Житомирщині.