Високівська громада
Житомирська область, Житомирський район

Попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення

Дата: 20.06.2024 14:34
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

Про шкоду нікотину вже сказано і написано чимало, але паління продовжує залишатися однією з найпопулярніших шкідливих звичок людства.

  Тютюнопаління шкідлива звичка, яка полягає у вдиханні диму тліючого тютюну, це одна з форм токсикоманії. Вона чинить негативний вплив на здоров’я курців і оточуючих осіб.

Нікотин є наркотиком, саме він викликає пристрасть до тютюну і є однією з найнебезпечніших рослинних отрут. Він практично миттєво потрапляє в кров через альвеоли легень.

   Тютюновий дим, крім нікотину, містить чадний газ, синильну кислоту, сірководень, вуглекислоту, аміак, ефірні масла і концентрат з рідких і твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну, так званий тютюновий дьоготь. В останньому міститься близько сотні хімічних сполук речовин, в тому числі радіоактивний ізотоп калію, миш’як і ряд канцерогенів вплив яких на організм може викликати рак.

Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як: хвороби дихальних шляхів та астма, онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку.

В організмі людини немає жодного органу або системи, на які б шкідливо не впливав тютюновий дим і його складові частини.

Від хвороб, розвиток яких є наслідком тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 млн осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів.

Останнім часом набули поширення електронні сигарети, які також є небезпечними.

Електронні сигарети це пристрої, функція яких випаровувати і доставляти в легені користувача хімічну суміш, яка містить нікотин та інші речовини.                                               Дані стосовно того, що електронні пристрої для куріння менш шкідливі, ніж звичайні сигарети відсутні.

Обмеження шкідливого впливу споживання тютюнових виробів здійснюється шляхом реалізації правових (законодавчих), економічних, медичних та адміністративних заходів, а саме:

  • Пропаганди здорового способу життя, вільного від споживання тютюнових виробів;
  • Включення до загальноосвітніх програм та професійних освітніх програм усіх навчальних закладів положень про шкідливий вплив споживання тютюнових виробів на організм людини, а також про переваги здорового способу життя;
  • Створення економічних та правових умов, що сприяють зменшенню споживання тютюнових виробів;
  • Охорони права тих, хто не курить, жити в середовищі, вільному від тютюнового диму;
  • Інформування про шкідливість вживання тютюнових виробів, про рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарети;
  • Лікування тютюнової залежності;
  • Протидії незаконному ввезенню та обігу тютюнових виробів;
  • Охорони фізичного здоров’я людини;
  • Пропаганди родинно-сімейних традицій та виховання здорової дитини.

Профілактичні заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів поділяються на заходи первинної профілактики, які спрямовані на попередження бажання починати курити (формування основ здорового способу життя, негативне ставлення до всіляких шкідливих залежностей, в тому числі і до тютюнопаління), та вторинної, які спрямовані на припинення куріння.

З профілактичною метою, особливо серед дітей та молоді доцільно проводити навчальні, розважальні заходи, тренінги, бесіди, активно залучати до занять фізичною культурою, спортом, роботі у секціях, гуртках і таке інше.

У кожної людини повинно бути бажання зробити своє життя здоровим і поліпшити якість життя близьких і оточуючих людей!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора